nlTaal
Sanitaire Pijp

Sanitaire Pijp

Hygiënefocus: gepolijste ID met Ra kleiner dan of gelijk aan 0,8 μm voor CIP/SIP in de voedingsmiddelen-/farmaceutische sector.
Kwaliteiten: 304L/316L standaard; duplex 2205 voor harde media.
Maten: buitendiameter 0,5-12 inch, nauwe toleranties voor pasvorm.
QA: MTC 3.1, NDT, PMI voor volledige traceerbaarheid.
Levering: Voorraad/maatwerk, coatings, TPI via Octal Pipe.
Aanvraag sturen
product Introductie

sanitaire pijp(vaak gespecificeerd alssanitaire buis) is gemaakt voor roestvrijstalen buizenhygiënische dienst, waar de leidingen moeten komenreinigbaar, niet-vervuilend en inspectie-vriendelijk. In de praktijk wordt "sanitair" gedefinieerd door debinnen-oppervlakteconditie en fabricagegedrag: een soepele, defect-gecontroleerde ID die het product niet vasthoudt, stabiele OD/WT voor consistente klempassing-omhoog en orbitaal lassen, en een afwerking die stand kan houden onderCIP/SIP-cyclien routinematig wassen zonder dat dit een schoonmaakprobleem wordt.

 

Meestsanitaire buis roestvrij staalbestellingen gebruiken304/304L of 316/316L, maar de prestaties worden meestal bepaald door wat er buiten het cijfer wordt geschreven:afwerkingsniveau (bijvoorbeeld BA als helderheid en lage hold-up van belang zijn), maattoleranties/ovaalheid, acceptatiecriteria voor oppervlakken en het bewijs van vrijgave(heattraceerbaarheid + MTC) waardoor de slang de inspectie doorstaat en direct naar de installatie gaat.

 

ASTM A270 sanitaire roestvrijstalen buizen bieden superieure interne oppervlaktekwaliteit voor hygiënische systemen in de voedingsmiddelen-, dranken- en farmaceutische industrie, waar reinheid en corrosiebestendigheid essentieel zijn. Deze slang ondersteunt gevalideerde processen voor reinigen-in-plaats (CIP) en steriliseren-in-plaats (SIP), waardoor besmettingsrisico's in gevoelige media zoals gezuiverd water of zuivelproducten worden geminimaliseerd. Octal Pipe biedt voorraad in gangbare austenitische kwaliteiten, waardoor naleving van wereldwijde normen voor betrouwbare prestaties wordt gegarandeerd.

 

ASTM A270 sanitary stainless steel pipe product appearance and specifications sanitary stainless steel pipe smooth polished interior close-up for food and pharmaceutical applications

 

Naleving en normen

 

De ASTM A270 sanitaire buizen van Octal Pipe voldoen aan de ASTM A270/A270M-specificaties voor naadloze en gelaste austenitische en ferritische/austenitische roestvrijstalen buizen, inclusief aanvullende eisen voor farmaceutische kwaliteit. Het komt overeen met ASME BPE voor bioverwerkingsapparatuur en ISO 2037 voor roestvrijstalen buizen van voedingskwaliteit-, met kwaliteiten als 304, 304L, 316 en 316L. Voor verbeterde duurzaamheid in chlorideomgevingen voldoen duplexopties zoals 2205 aan de ASTM A270-criteria met aanvullende tests.

 

BA Finish Sanitaire roestvrijstalen buis

 

BA (helder gegloeid)sanitaire slangen worden gekozen wanneer kopers eenhelder, glad oppervlakdat de productophoping vermindert-en de schoonmaaktijd verkort-veel voorkomend in zuivel-, dranken-, cosmetica- en farmaceutische nutsbedrijven. Vergeleken met roestvrijstalen buizen voor algemeen-gebruik zijn BA-sanitaire buizen gevoeliger voor productiediscipline: naarmate de wanddikte toeneemt, blijvenuniforme muurDe stabiele OD/ID-afwerking en het consistente uiterlijk worden moeilijker, en de afwerkingskosten stijgen dienovereenkomstig. Om die reden worden BA-bestellingen doorgaans gecontroleerd door een duidelijke aankoopbeschrijving: kwaliteit (304L/316L), maat, afwerkingseis, acceptatiecriteria (oppervlakteconditie/dimensionale controle) en het documentenpakket voor vrijgave.

 

 ASTM A270 sanitary tubing

ASTM A270 tolerances

 

Chemische samenstelling en mechanische eigenschappen

 

Chemische limieten in ASTM A270 garanderen weerstand tegen putcorrosie en spanningscorrosie, terwijl mechanische eigenschappen integriteit onder procesdruk garanderen volgens ASME B31.3.

Cijfer Cmax (%) Mn max. (%) Pmax (%) Smax (%) Cr (%) Ni (%) Maand (%)
304 0.08 2.00 0.045 0.030 18.0-20.0 8.0-11.0 -
304L 0.035 2.00 0.045 0.030 18.0-20.0 8.0-13.0 -
316 0.08 2.00 0.045 0.030 16.0-18.0 10.0-14.0 2.0-3.0
316L 0.035 2.00 0.045 0.030 16.0-18.0 10.0-14.0 2.0-3.0

Mechanisch testen omvat trek- en vloeisterkte, waarbij rek de vervormbaarheid tijdens installatie ondersteunt. Voor 316L bedraagt ​​de minimale treksterkte 515 MPa, het rendement bij 205 MPa en de rek bij 35%, geverifieerd via ASTM E8-methoden.

 

Productieproces en kwaliteitsborging

 

Naadloze buizen onder ASTM A270 beginnen met extrusie of doorboren, gevolgd door koudtrekken voor precisie. Gelaste varianten maken gebruik van automatisch TIG-lassen zonder vulmiddel, terwijl zwaar koud{2}}bewerkte opties een wandreductie van meer dan 35% toepassen vóór het uitgloeien om de structuur te homogeniseren. Uiteindelijk helder uitgloeien in een waterstofatmosfeer zorgt voor oxidevrije-oppervlakken, aangevuld met elektrolytisch polijsten voor Ra kleiner dan of gelijk aan 0,4 μm waar gespecificeerd.

Kwaliteitsprotocollen omvatten hydrostatische tests tot 1,5 keer de ontwerpdruk, wervelstroom op defecten en profielometercontroles volgens ASME B46.1. Borescope-inspecties bevestigen de vlakheid van de las, terwijl positieve materiaalidentificatie (PMI) de chemie verifieert. Walserijtestcertificaten volgens EN 10204 3.1 omvatten warmtebehandelingslogboeken en NDT-rapporten.

 

Roestvrijstalen sanitaire leidingen (A270) - Leveringsassortiment en wat wij citeren

 

De toleranties van ASTM A270 beperken de OD-variatie tot ±0,13 mm voor maten kleiner dan 1 inch, opschaling tot ±0,38 mm voor grotere buizen, met een wanddikte die niet meer dan 12,5% lager is dan nominaal. De rechtheid blijft behouden op 0,5% van de lengte en ondersteunt afvoerbare installaties.

Stock benadrukt gelast en naadloos in304L en 316L, met lengtes van 6 meter voor een efficiënte handling. Gewichten gebruiken een coëfficiënt van 0,02466, aangepast +1.2% voor realisme-eindgewicht afhankelijk van daadwerkelijk wegen. Maten kunnen worden aangepast; Niet-vermelde afmetingen op aanvraag verkrijgbaar.

Veel zoekopdrachten van kopers komen terechtRVS sanitaire leiding (A270)omdat de A270 een veelgebruikte projectreferentie is voor hygiënische slangen. Octal Pipe ondersteunt de levering van sanitaire slangen als zowel naadloze als gelaste routes, met een gedefinieerd afwerkingsniveau (inclusief BA indien nodig) en traceerbaarheid van de partij.

 

Buitendiameter (inch/mm) GEWICHT (inch/mm) Cijfer Lengte (m) Stukken Gewicht (MT)
1 / 25.4 0.035 / 0.89 304L 6 200 2.1
1 / 25.4 0.065 / 1.65 316L 6 180 3.5
1 / 25.4 0.083 / 2.11 304L 6 150 4.2
1.5 / 38.1 0.035 / 0.89 316L 6 160 3.3
1.5 / 38.1 0.065 / 1.65 304L 6 140 5.1
1.5 / 38.1 0.083 / 2.11 316L 6 120 6.0
2 / 50.8 0.035 / 0.89 304L 6 130 4.4
2 / 50.8 0.065 / 1.65 316L 6 110 6.8
2 / 50.8 0.083 / 2.11 304L 6 100 8.1

Inspectiedossiers (MTC 3.1/3.2, NDO-rapporten) op aanvraag verkrijgbaar.

 

Leveranciers van sanitaire leidingen - Wat kopers moeten controleren voordat ze worden vrijgegeven

 

Bij screeningleveranciers van sanitaire leidingen, is de snelste manier om de risico's op-site te controleren, het controleren van demeetbaaritems die de reinigbaarheid bevorderen, de opbrengst- verhogen en de snelheid verhogen-vooral opsanitaire buis roestvrij staalpakketten (ASTM A270 sanitaire buis).

 

Oppervlakteafwerking (ID) en hygiënische acceptatie

  • Definieer een ID-ruwheidsdoel dat overeenkomt met de reinigingsmethode:Ra Kleiner dan of gelijk aan 0,8 μmwordt algemeen aanvaard voor CIP/SIP-slangen; Er kunnen strengere specificaties worden ingesteldRa Kleiner dan of gelijk aan 0,4 μm, en projecten waarvoor validatie-oppervlakken vereist zijn, kunnen polijsten tot0,2 µm Ra.
  • Maak de acceptatie zichtbaar: eisenprofielometercontroles(oppervlakteruwheidsregistraties) en specificeer wat als afkeurbaar geldt op ID/OD (bijvoorbeeld krassen, putjes, polijstsporen, verkleuring)door foto's of defectlimieten-Dus het ontvangen van inspectie is niet subjectief.
  • Octal Pipe lijnt de PO doorgaans uit met ameetbaaruitgave:profilometerrecords (Ra-rapporten) per lot, plus duidelijke afkeurtaal voor ID/OD (putten, continue scoring, verkleuring), zodat het ontvangen van inspectie niet subjectief is.

Afmetingen en rechtheid (wat orbitaal lassen en klemverbindingen stabiel houdt)

  • Vergrendel het maatvenster aan de voorkant: het gebruikelijke sanitaire OD-bereik is0,5–12 inch.
  • Roep toleranties op in de inkooporder, zodat de fabricage ze niet ter plaatse 'ontdekt': de buitendiametertolerantie kan zo krap zijn als±0,13 mm(voor<1 in), scaling up to ±0,38 mmvoor grotere maten; De wanddikte wordt doorgaans zo geregeldniet onder nominaal met meer dan 12,5%; Er wordt vaak vastgehouden aan rechtlijnigheid0,5% van de lengteter ondersteuning van draineerbare routing en voorspelbare klemuitlijning.

Gelaste naadcontrole van sanitaire buizen - maakt het acceptatiebewijs- gebaseerd

  • Bij gelaste sanitaire buizen is de naad geen ja/nee-label. Kopers hebben doorgaans een expliciete methode nodig: automatischTIG-lassen(vaak autogeen) en een inspectieaanpak die de interne toestand aantoont.
  • Octal Pipe ondersteunt gewoonlijkwervelstroom screeningvoor buisdefectcontrole en kan toevoegenBorescoopnaadcontrolesop representatieve lengtes wanneer de lijn gevoeligheid-kritisch is (om latere- fase-herbewerking na installatie te voorkomen).

 

Prijs van sanitaire leidingen - Wat de kosten daadwerkelijk beïnvloedt

 

Sanitaire leiding prijswordt meestal aangedreven door een kleine reeks reële variabelen:kwaliteit (304L versus 316L), afwerkingseis (BA en strengere oppervlakteverwachtingen), maat (OD/WT), en depakket vrijgeven(traceerbaarheidsniveau, testbereik en eventueel bijwonen door derden-). Bij hygiënische projecten wordt de 'goedkoopste buis' vaak de duurste zodra de her-schoonmaak, de afgekeurde partijen of het nabewerkingslassen worden meegeteld. Een schonere offertevergelijking is het op één lijn brengen van drie regels tussen leveranciers: dezelfde standaardreferentie (bijvoorbeeld A270 indien van toepassing), dezelfde afwerkingsbeschrijving en hetzelfde vrijgavebewijs vereist bij ontvangst.

 

Waar sanitaire buisprojecten mislukken

 

Geschillen over de reinigbaarheid (buis ziet er goed uit, maar CIP/SIP voldoet niet)
Het verborgen risico is hetID-oppervlak: micro-krasjes, polijstsporen, verkleuring of plaatselijke putjes die productopstoppingspunten- worden. Locaties ervaren dit als een langere CIP-tijd, herhaalde uitstrijkjes of onverklaarbare resten op de spoelverbindingen.
Hoe Octal Pipe het bestuurt:we laten "gepolijst/BA" niet achter als een vaag label. De PO is afgestemd op ameetbaar einddoel(doorgaans Ra-gebaseerd wanneer het project dit vereist), en de acceptatie wordt geschreven als eeninspectie regel(welke gebreken kunnen worden afgewezen op ID/OD). Kavels worden vrijgegeven met oppervlakte-/afwerkingsbewijs gekoppeld aan de zending, zodat het ontvangen van inspectie geen subjectieve ruzie wordt.

 

Schone buis vuil afgeleverd (omgaan met vervuiling)
Zelfs goede slangen worden afgewezen als de ID arriveert met stof, vochtvlekken of vuil,-vooral op WFI- en biotech-circuits waar de acceptatie streng is en de tijdsvensters kort zijn.
Hoe Octal Pipe het bestuurt:de zending wordt behandeld als een hygiënisch onderdeel:eindkappen, verzegelde verpakking en gecontroleerde bundeling, met een verpakking die ID-besmetting en oppervlakteschade tijdens het laden/lossen voorkomt. Dit is meestal het verschil tussen slangen die meteen kunnen worden gemonteerd- en slangen die in quarantaine staan ​​te wachten op her-schoonmaak.

 

Traceerbaarheidslacunes (de buis is aanwezig, maar QA kan deze niet vrijgeven)
Een veel voorkomende fout is papierwerk dat niet snel kan worden vergeleken: ontbrekende heat mapping, onduidelijke bundel-ID's of certificaten die niet overeenkomen met de buismarkering. Het resultaat is eenvoudig-het materiaal blijft op de locatie staan ​​en het project verliest de afsluitperiode.
Hoe Octal Pipe het bestuurt:wij verzenden met een controleerbare keten:buismarkering → heat/lot map → MTC (EN 10204 3.1), zodat de ontvangende inspectie per bundel kan worden geaccepteerd of geïsoleerd zonder te raden. Wanneer projecten meer zekerheid vereisen,3.2 / getuige zijn van derden-kan worden geregeld, maar de basislijn is altijd 'snelle, verifieerbare vrijgave'.

 

Sanitaire pijpToepassingen

 

ASTM A270-slangen zijn geschikt voor transportlijnen voor zuivelproducten die slurries verwerken, farmaceutische lussen voor water-voor-injectie (WFI) en biotechnologische fermentatiesystemen. De gladde binnenkant voorkomt bacteriële adhesie bij voedselverwerking, terwijl lage-koolstofkwaliteiten bestand zijn tegen sensibilisatie bij CIP-cycli met hoge- temperaturen. In agressieve media verlengen duplexvarianten de levensduur in chloride-rijke omgevingen zoals de ontzilting van zeewater-ins.

 

Sanitaire buis wordt meestal gespecificeerd waar het "echte probleem" zich voordoettijdens bediening en reiniging, niet op de tekening. Hieronder vindt u typische situaties op de werkvloer die Octal Pipe op hygiënische pakketten ziet,-op dezelfde manier geschreven als bemanningsleden en QA-teams ter plaatse:

 

  • WFI/gezuiverd-watercircuits na stilleggingsonderhoud:tijdens het opnieuw opstarten wordt de lus gespoeld, verwarmd en bemonsterd. Wat projecten mislukt is vaakoppervlakteconditie en omgaan met vervuiling(ID vuil, binnendringend vocht, gemengde partijen). Octal Pipe verpakt sanitaire buizen doorgaans met afgedekte uiteinden en partij-toegewezen certificaten, zodat de locatie de hittecijfers snel kan traceren en her-schoonmaak of quarantaine als gevolg van ontbrekend vrijgavebewijs kan voorkomen.
  • Fermentatie / biotech-skid-installatie (frequente washdown + thermische cycli):slangen ondergaan herhaalde warm-koude cycli en chemische reiniging. De pijn op het werk is dat welverkleuring, verandering in ruwheid en risico op sensibilisatie rond lashitte-beïnvloede zonesals het materiaal/de afwerking niet bij elkaar past. Lage-koolstofkwaliteiten en een gedefinieerde afwerkingsbasis verminderen de verrassingen op het gebied van schoonmaak na- de installatie en verkorten de validatietijd.
  • Hoge-chloride-aansluitingen-(nabijheid pekel/bijtende-reiniging):de uitdaging is niet “corrosie in het algemeen”, maargelokaliseerde putjes bij spleten, klemmen en dode-potenna herhaalde nat-droge blootstelling. Bij deze pakketten wordt de materiaalkeuze (vaak van 304L naar 316L of duplex volgens specificatie) bepaald door de exacte waschemie en de realiteit van de downtime, en niet door een brochurelabel.

 

Waarom kiezen voor Octal Pipe sanitaire buis

 

Octale pijpsteunenASTM A270 sanitaire buisleveren als eenproces-gecontroleerde vrijgave, opgebouwd rond de controlepunten die beslissen of slangen de hygiënische acceptatie doorstaanEnwordt soepel geïnstalleerd tijdens afsluitvensters. Aan de aanbodzijde is onze basislijn voor de capaciteit van roestvrijstalen buizen gelijk~8.000 t/j naadloosEn~10.000 t/j gelast, met een praktisch formaat raam vanΦ6–Φ630 mm (WT 1–35 mm)voor naadloos enΦ19–Φ2620 mm (WT 1–35 mm)voor gelaste-zodat één pakket de productie van nutsleidingen, spruitstukken en grote buitendiameter-spoelen kan omvatten zonder de leveranciers te splitsen.

 

Auditpunt (kopers controleren daadwerkelijk) Wat wordt gecontroleerd / hoe wordt het gemeten? Wat Octal Pipe kan vrijgeven met de verzending
ID-afwerking voor reinigbaarheid Het afwerkingsniveau wordt gespecificeerd als een meetbaar doel (gemeenschappelijke sanitaire benchmarks:Ra Kleiner dan of gelijk aan 0,8 μmvoor standaard CIP,Ra Kleiner dan of gelijk aan 0,4 μmvoor strengere hygiëne, enRa Kleiner dan of gelijk aan 0,2 μmwanneer het project een zeer lage hold-up vereist). Ruwheidsregistraties(profilometercontroles per partij / per bemonsteringsplan) + gedefinieerde afkeurcriteria voor putjes/krassen/verkleuring.
Lasnaadstabiliteit (gelaste sanitaire buis) De kwaliteit van de naden wordt gecontroleerd door lassen + rupsconditionering; acceptatie wordt geverifieerd door bewijs van naadinspectie (niet "ziet er goed uit"). Naadinspectiegegevens (bijv.wervelstroomwaar gespecificeerd) en traceerbare rework-/reparatielogboeken, indien aanwezig.
Dimensionale herhaalbaarheid (fit-up-opbrengst) OD/WT/ovaliteit/rechtheid worden gecontroleerd als fabricagefactoren, zodat klemmen/orbitaallassen geen nabewerking worden. Dimensionaal inspectiebladgekoppeld aan de heat/lot-kaart.
Schone behandeling en verpakking De hygiënische buis kan bij ontvangst mislukken als gevolg van verontreiniging bij het hanteren. Eindkappen + verzegelde verpakking+ bundelidentificatie die overeenkomt met certificaten.
Traceerbaarheid en vrijgavebewijs Ontvangen moet matchenbuismarkering → certificaat → verzendbundelzonder te raden. Veel-in kaart gebrachtNL 10204 3.1 MTC(3.2 / getuige zijn van derden- indien vereist door ITP).

 

         

Neem nu contact op

 

Veelgestelde vragen

 

 

product-470-408

FAQ 1: ASTM A270 sanitaire slangen versus ASME BPE - welke moet ik specificeren?

ASTMA270is de algemene basislijnspecificatie voorroestvrijstalen sanitaire buizenin eten/drinken en algemene hygiënische dienstverlening.ASME BPEwordt doorgaans geselecteerd voor de farmaceutische/biotechsector wanneer voor het project strengere verwachtingen op het gebied van oppervlak/reiniging (vaak elektrolytisch gepolijste eisen) vereist zijn.

FAQ 2: Wat betekent BA-afwerking voor sanitaire buizen (BA heldergegloeid)?

BA (helder gegloeid)De buizen worden uitgegloeid in een gecontroleerde/reducerende atmosfeer, waardoor een helder, oxide-vrij oppervlak ontstaat dat gemakkelijker schoon te houden en visueel te inspecteren is. Het wordt vaak gespecificeerd als uiterlijkconsistentie en reinigbaarheid belangrijk zijn, maar de PO heeft nog steeds een meetbare oppervlaktevereiste nodig als de reinigingsvalidatie streng is.

FAQ 3: Welke Ra moet worden gespecificeerd voor roestvrijstalen sanitaire buizen, en hoe wordt Ra gemeten?

Een praktisch sanitair afwerkingsdoel wordt vaak genoemd alsRa Kleiner dan of gelijk aan 0,8 μm, waar vaak strakkere hygiënische lijnen worden gebruiktRa rond 0,4 μm(of lager voor eisen aan elektrolytisch polijsten). Ra wordt doorgaans geverifieerd met aprofielmeter, en voor sommige specificaties zijn metingen vereist90 graden ten opzichte van de polijstlaag/patroonvoor consistentie.

FAQ 4: Wat bepaalt de prijs van sanitaire leidingen (en hoe citeren leveranciers van sanitaire leidingen eerlijk)?

Sanitaire leiding prijswordt vooral gedreven doorkwaliteit (304/304L versus 316/316L), deafwerking vereiste(BA versus mechanisch polijsten versus elektrolytisch gepolijst/Ra-doel), en dereikwijdte vrijgeven(inspectie/traceerbaarheid/schone verpakking). Voor aan chloor-blootgestelde reinigings- of zwaardere reinigingsomgevingen wordt vaak de voorkeur gegeven aan 316/316L, wat ook een invloed heeft op de kosten.
Certificeringen

 

CE Certificate

CE-certificaat

ISO 9001 Certificate

ISO 9001-certificaat

API Q1 Certificate

API Q1-certificaat

ABS Certificate

ABS-certificaat

AP-5L Certificate

AP-5L-certificaat

API-5CT Certificate

API-5CT-certificaat

 
Item Snelle specificatie
Product Sanitaire roestvrijstalen buis/leiding (ASTM A270)
Cijfers 304/304L, 316/316L
Finish BA (Bright Annealed) of gespecificeerd polijstmiddel/Ra
Maten Naadloos: buitendiameter Φ6–Φ630 mm, gewicht 1–35 mm; Gelast: buitendiameter Φ19–Φ2620 mm, gewicht 1–35 mm
Documenten en verpakking NL 10204 3.1 MTC; afgedekte en verzegelde verpakking (zoals vereist)

Populaire tags: sanitaire buis, China sanitaire buisfabrikanten, leveranciers, fabriek, ASTM A270 buizen, sanitaire roestvrijstalen buis

Aanvraag sturen

whatsapp

Telefoon

E-mail

Onderzoek